Моделът Пловдив – „Квото кажи Гочиту”
В началото на 90-те години Пловдив олицетворяваше „синята идея”, южняшката радост от новото, модерното и естетското в политиката. Софиянци идваха в града с радост за среща с романтиката, ориенталското спокойствие и качествени кръчми. Сините печелеха изборите само на първи тур, антикомунизмът взе да става синоним на обществения лъх между тепетата. От мегданите под Прочети още…