« Върни се назад Публикувано на 23.06.2026 / 8:51

ШИЗОФРЕНИК ЛИ Е МИНИСТЪР ШИШКОВ? ВЪПРОС, КОЙТО ЗВУЧИ ВСЕ ПО-РИТОРИЧНО

Има нещо гнило в Дания, констатира в “Хамлет” другаря Шекспир, докато у нас, шизофреник ли е министър Шишков, вече има почти същото полу мистично значение. И няма как да е иначе, при положение, че някой посвети време, за да проследи и изслуша безумията на този чаровен от към външност министър. Щото или приемаме, че Шишков е лъжец и манипулатор, или приемаме, че е ку-ку. Друг вариант просто няма!

Как иначе бихме могли да си обясним, че преди да встъпи във власт Шишков обясняваше за определени фирми, че са гнили и престъпни, а щом застана начело, същите тези фирми изведнъж станаха сериозни и качествени!

Как да си обясним, че по думите на Шишков преди авансовите плащания бяха порочни, а днес са нормални!?

Как преди Шишков виждаше на всеки построен километър корупция и незаконност, а сега същите тези километри са еманация на професионализъм?!

Как така преди Шишков твърдеше, че предното управление е взимало еднолични решения подчинени само на еднопартиен и корпоративен интерес, а сега прави същото, че чак кара свои служители да подписват документи с невярно съдържание?!

Как така преди същия този Шишков обясняваше, че държавата безпричинно спира плащания към строителни фирми, а миналата седмица лично той направи същото!?

Защо преди обясняваше, че МРРБ и АПИ харчат пари които нямат, а сега пак лично той възложи нови поръчки за милиони, въпреки, че уж няма пари?!

Защо не толкова отдавна Шишков определяше договорите сключени от предходните власти като “скандални”, а сега той подписа същите тези договори със същите тези фирми?!?!

Огромен парадокс е и фактът, че много от старите задължения за разходи по договори, подписани на 6 юли 2023 от самия Шишков в последния му ден като служебен регионален министър, днес е забравен!

Меко казано скандално е, че в момента Шишков като редовен регионален министър говори за невиждани схеми и кражби, които бил предотвратил в миналото, но самият той днес, по същите тези договори, които е сключил преди, възлага нови ремонти и трупа нови задължения по фиска.

Тук възниква и още един напълно логичен въпрос: Защо министър Иван Шишков подава сигнал до прокуратурата за действия на министър Иван Иванов, след като самият Шишков като зам.-министър през 2021-ва година е изнесъл архива извън МРРБ и така е лишил всички следващи след него от информация? Да не би за да изчака да дойде разрешение за строеж през 2025-та и евентуални разплащания след това?!

Защо Шишков само преди  дни възложи нови дейности за стотици милиони, нали уж нямаше пари?!

Защо Шишков работи по същите цени, като тези от преди 4-5 месеца?! Нали уж бяха супер високи!

Или накратко, основният въпрос е: Шизофреник ли е министър Шишков? Въпросът, както се вижда, е риторичен.

www.mediamall.info

«