ПАЛЯЧОВЩИНАТА НА КАБИНЕТА „РАДЕВ“ – КОПРИНКАТА НА БРИФИНГ. ОБАЧЕ КОЙ Е КОПРИНКОВ, ЧЕ ЗАПОЧВА НЕЩО, А ДО НЕГО МЪРЛЯВО СТОИ МИНИСТЪРЪТ ? КЛЕТА, МАЙКО БЪЛГАРИЙО, С КОПРИНКОВ ОТПРЕД!

Ай, ай, ай! „Климатът е непредвидим, сушата се настанява в цяла Европа“, заяви Копринката на брифинг. Бил на среща за безводието. За първи път в бг политиката виждаме шеф на кабинет да открива брифинг по някакъв въпрос, а до него мърляво да стои министър.
КопринкаТА вече не иска да е нарицателно/подигравателно. Той желае да е КопринКОВ наистина! Парите не са му достатъчни, човекът ИСКА УВАЖЕНИЕ, да стои пред знамето, да е велик и сложен. Иска ДА СЕ СЪОБРАЗЯВАТ С НЕГО! Иска да се ПОКАЗВА, да върти политически клишета пред камерите, а не да обслужва, да преглежда мейлите, да сортира писмата, да урежда срещите, един живот на закрито и без лице.
Някак филмово е да се наблюдава този травматично изкушен от властта слуга, който най-после заяви претенциите си ДА БЪДЕ СЕРИОЗЕН. Има един индийски писател, носител на наградата „Букър“, Аравинд Адига се казва, който отбелязва нещо много проницателно: „А ИМА ЛИ ОМРАЗА, СРАВНИМА С ОМРАЗАТА НА СЛУГА НОМЕР ДВЕ КЪМ СЛУГА НОМЕР ЕДНО?“ Феноменално умозрение на индийския писател!
„Започваме незабавни действия за минимизиране на риска от воден режим“, каза Копринката… Браво! Обаче кой е Копринката, че започва нещо?! Министър ли е, премиер ли е?!
Палячовщината на кабинета „Радев“ набира скорост. За тези хора протоколът е избор на изразяване, както каза вънкашната.
Копринката и той желае да се изразява, нищо, че е САМО шеф на кабинета на премиера. Има време, ще порасте и до министър някой ден.
А секретарката с кафетата КОГА ЩЕ ДАДЕ БРИФИНГ?! Например да обясни нарастването на държавния дълг, което е изучила, докато си е правила маникюр.
Американският посланик отиде днес при Благо Коцев, с което заяви, че „Прогресивна България“ вече е разочарование. Това е началото на ерозията на големите хитреци.
Калина Андролова
….
Бележка на Веселина Томова: Водният сектор бил управляван зле, хахахахахахахахаха!!!, рече Копринката, безценният Копринков на Радев, който се появи да „приказва“ пред дръжките на микрофони.
Леле, майко! Село Труд в действие.
Рече, че климатът се променял, имало големи суши и ще оправяли водния сектор, хахахахахахаха!
Баш Копринката ще го оправя?!?
Точно Копринката, който пет години при всички служебния управления на Румен Радев, точно Копринката щавеше, колеше и бесеше точно във ВиК сектора.
И сега вече, дето се вика, официално пак точно във ВиК сектора се изпъчи отпред – точно там, където е спец. по щавенето.
Клета, майко Българийо, с Копринков отпред!